Përurohet stadiumi në Viti

Spread the love

Përurohet stadiumi në Viti

MË: 29 MARS 2019

Stadiumi

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi së bashku me kryetarin e FFK-së, Agim Ademin dhe kryetarin e Komunës së Vitisë, Sokol Haliti, sot do të bëjnë përurimin e stadiumit të futbollit në fshatin Sadovine të Jerlive të Vitisë.

Përurimi do të bëhet në ora 14:00. MKRS-ja ka investuar në këtë projekt 600 mijë euro, ndërsa komuna e Vitisë 200 mijë euro.

Ky projekt pritet të ndikojë pozitivisht në krijimin sa më të mirë të kushteve për ngritje të cilësisë së sportit të futbollit vitias.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*