Moti sot në Kosovë, diell, vranësira, shi

Spread the love

Moti sot në Kosovë, diell, vranësira, shi

Sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me diell dhe vranësira, të cilat ditën e martë vende-vende parashihen të sjellin riga të dobëta shiu.

Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-21 gradë Celsius.

Era do të fryjë nga verilindja dhe veriperëndimi me shpejtësi 1-7m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*