Dihen edhe gjysmëfinalet e mundshme të Ligës së Kampionëve

Spread the love

Dihen edhe gjysmëfinalet e mundshme të Ligës së Kampionëve

Tashmë dihen edhe çiftet më të reja të fazës së re të garës më prestigjioze evropiane për klube, ku për titullin e kampionit do të luftojnë tetë skuadra.

View image on Twitter

Por, pos dysheve të çerekfinaleve, për herë të parë tashmë dihen edhe çiftet e mundshme të gjysmëfinaleve.

Në gjysmëfinalen e parë do të takohen fituesit e çiftit Ajax-Juventus dhe Tottenham Hotspurs-Manchester City.

Në anën tjetër, për një vend në finale do të luftojnë fituesit mes Liverpool-Porto dhe Manchester United-Barcelona.

Theksojmë se gjysmëfinalet zhvillohen me 30 dhe 1 maj, apo kthyese me 7 dhe 8 maj.

Ndryshe, finalja zhvillohet më 1 qershor në stadiumin Wanda Metropolitano të Atletico Madridit. /Telegrafi/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*