Haradinaj kapet përsëri me Mogherinin: Ja çka i thotë kësaj radhe

Spread the love

Haradinaj kapet përsëri me Mogherinin: Ja çka i thotë kësaj radhe

MË: 13 MARS 2019

Ramush Haradinaj dhe Federica Mogherini

Kryeministri Ramush Haradinaj i është kundërpërgjigjur shefes së diplomacisë të BE-së e cila ka deklaruar se për vazhdimin e dialogut Beograd-Prishtinë duhet të hiqet taksa e vendosur nga Qeveria e Kosovës.

Haradinaj përmes një postimi në Twiiter ka thënë se dialogu ka dalë nga binarët, para se Qeveria të vendoste taksën 100 % nga Serbia dhe Bosnja dhe Hercegovina, për arsye të tjera.

Kryediplomatja evropiane ka thënë në New York se në të njëjtën ditë kur të tërhiqet taksa, ajo do të thërrasë një takim të ri në kuadër të dialogut Kosovë-Serbi, për arritjen e një marrëveshje ligjërisht të detyrueshme.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*