Familja Jashari e pa fytyrën e vërtetë të Hashim Thaçit, më nuk ia hapë derën

Spread the love

Familja Jashari e pa fytyrën e vërtetë të Hashim Thaçit, më nuk ia hapë derën

NGA DIANA BUNJAKU MË 7 MARS 2019 
FOTO GALERI

Hashim Thaçi në homazhe në Prekaz

U bë një kohë e gjatë që Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk shkon për vizitë në odën e familjes së Komandantit legjendar Adem Jashari.

Sikurse tash e sa vite, as të martën në 21 vjetorin e rënies heroike të familjes Jashari, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi nuk u mirëprit nga pasardhësit e Jasharajve heroikë. Atij i mjaftoi vetëm një vizitë dhe homazhet tek kompleksi memorial i të rënëve, por të gjallët nuk ia hapën derën, si politikanëve të tjerë.

Kanë kaluar 21 vjet nga rënia heroike e familjes Jashari dhe presidenti i vendit Hashim Thaçi, përveç së bën homazhe tek kompleksi memorial në Prekaz, ai ka nj një kohë të gjatë që nuk e viziton familjen Jashari.

Siç duket, veprimet politike të Presidentit Thaçi, kanë ndikuar që familja e komandantit legjendar Adem Jashari, të mos ia hapë derën.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*