Përfaqësuesja e Kosovës në futsall kalon fazën e parë të kualifikimeve për Botëror

Spread the love

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall kalon fazën e parë të kualifikimeve për Botëror

Përfaqësuesja e Kosovës në futsall kalon fazën e parë të kualifikimeve për Botëror

Përfaqësuesja e Kosovës në futsal ka kaluar grupin në fazën e parë kualifikuese për kampionatit Botëror të futsallit

Kosova me dy fitore të arritura, ndaj Norvegjisë me rezultat 5-1, dhe Andorës me rezultat 5-3, ka arritur të kualifikohet për në fazën e dytë kualifikuese drejt Kampionatit Botëror.

Kosova përpos këtyre dy fitoreve, ka pësuar edhe një humbje në ndeshjen e parë ku u mposhtë nga Bjellorusia.

Fitorja e fundit me Andorën i ka siguruar përfaqësueses tonë kualifikimin në fazën tjetër të garave pasi ka grumbulluar 6 pikë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*