thotë Guardiola: Këto tri skuadrja e dominojnë futbollin.

Spread the love
E thotë Guardiola: Këto tri skuadrja e dominojnë futbollin.
  • 28/01/2019 | 

...

Trajneri spanjoll, Pep Guardiola ka cekur tri skuadrat, që sipas tij e dominojnë botën e futbollit, transmeton Gazeta Metro.


Guardiola nuk ka përmendur Real Madridin, pasi që duket se ky klub i ka lënë një shije të hidhur, që nga koha si trajner i Barcelobës,

Trajneri spanjoll ka thënë se vetëm tri skuadra kanë arritur ta dominojnë futbollin në këtë dekadën e fundit, duke mos i përmendur madrilenët.

‘Juventus, Bayern dhe Barcelona, janë tri skuadrat që janë duke e dominuar botën e futbollit në dekadën e fundit’, ka thënë Guardiola

Pyetur se pse mendon kështu, Guardiola ka thënë se ata po fitojnë tituj në çdo ligë./gazetametro.net

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*