Shqiptarja e Kosovës bën senzacion, mund anglezen dhe futet në finale

Spread the love

(E Plotësuar): Loriana në finalen e madhe dhe takohet me Klara Apotekar nga Sllovenia. Ajo e mundi anglezen Natalie Powell. Loriana sezancionale siguron medaljen e argjendtë, tani lufton për të artën. Pas të artës së Majlinda Kelmendit, tani Kosova siguron edhe medaljen e dytë për këtë vit.  E fuqishme si asnjëherë me parë Loriana Kuka, e cila e dominoi luftën ndaj ruses Aleksandra Babintsev. Loriana luftoi si luaneshë dhe e shtriu përtokë rusen, duke u kualifikuar në gjysmëfinalen e madhe. Loriana ndeshet me britaniken Natalie Powell.

Xhudistja e kombëtares së Kosovës, Loriana Kuka, tregoi formë të lartë dhe e hoqi qafesh holandezen Ilona Lucassen.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*