Majlinda Kelmendi superiore, dërrmon gjeorgjianen

Spread the love

Majlinda Kelmendi superiore, dërrmon gjeorgjianen

Majlinda Kelmendi

Krenaria e kombit shqiptar, kampionia olimpike, xhudistja Majlinda Kelmendi (-52 kg), e fillon me fitore garën e parë për vitin 2019 në Grand Prix të Tel Avivit të Izraelit.

Ajo triumfoi në përballje me gjeorgjianen Tetiana Geolevytska-Shukvani dhe vazhdon rrugëtimin drejt finales së parë për edicionin e ri. Majlinda fiton me ippon.

Po ashtu synon pikë të reja olimpike dhe faktikisht edhe të artën në këtë garë prestigjioze.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*