Krim i trefishtë, dhëndri vret vjehrrin dhe vjehrrën më pas qëllon veten

Spread the love

Një krim në familje ka tronditur kryeqytetin orët e para të mëngjesit të së hënës. Në zonën e Unazës së Re ka ndodhur një vrasje e trefishtë, kur dhëndri ka vrarë vjehrrin, vjehrrën dhe më pas ka qëlluar veten.

Nga informacionet e para mësohet se autori ka qenë i divorcuar nga bashkëshortja e tij, e cila jetonte në Suedi. Krimi dyshohet se ka ndodhur për shkak të konflikteve të dhëndrit dhe prindërve të ish-bashkëshortes.

“Sot rreth orës 06:56, në Astir, në rrugën “Kristaq Mone” janë gjetur në banesë të vrarë me armë zjarri shtetasit B. M., 63 vjeç dhe Xh. M., 52 vjeçe. Poshtë ballkonit të banesës së shtetasve B. M., dhe Xh. M., është gjetur i dëmtuar dhëndëri i tyre, shtetasi M. L., i cili është transportuar për ndihmë mjekësore në spital ku dhe ka ndërruar jetë”, sqaron policia.

Policia ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe po punon për zbardhjen e këtij krimi të rëndë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*