Ferizajasi vret kafshën e mbrojtur me ligj dhe e poston në Facebook, arrestohet nga Policia

Spread the love
...

Gjueti e kundërligjshme.


Policia e Kosovës njofton se në fshatin Varosht të Komunës së Ferizajt ka arrestuar një burrë pasi që ai me armën e gjuetisë të cilën e posedonte leje, kishte vrarë një rrëqebull (kafshë e mbrojtur) e më pas e kishte postuar në rrjetin social Facebook.

Tutje policia sqaron se të dyshuarit me urdhër të prokurorit, i është konfiskuar arma si dhe leja e armës, ndërsa rasti i referohet hetimeve për procedurë të mëtutjeshme hetimore

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*