Protesta në kërkim të liberalizimit të vizave: Mjaft të izoluar!

Spread the love

Protesta në kërkim të liberalizimit të vizave: Mjaft të izoluar!

MË: 10 JANAR 2019

Pamje nga protesta

(E plotësuar) – Reshjet e dendura të borës kanë bërë që të mos ketë numër të madh protestuesish.

Përfaqësueses të studentëve së bashku me Parlamentin Studentor të Universitetit të Prishtinës, kanë nisur protestën e paralajmëruar për sot për të kërkuar liberalizim të vizave.

Reshjet e dendura të borës kanë bërë që të mos ketë numër të madh protestuesish.

Marshi i tyre ka filluar nga Biblioteka Kombëtare ku do të vazhdojë deri te objekti i Qeverisë.

Aty është parë edhe deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri, i cili ditë më parë dorëzoj pasaportën e tij në shenjë solidarizimi me qytetarët e Kosovës.

Studentët kanë protestuar edhe më herët duke kërkuar që Kosovës t’i jepet liberalizimi i vizave.

Studentët e UP-së kanë filluar protestën në kërkim të liberalizimit të vizave.

Pavarësisht reshjeve të mëdha të borës, studentë dhe qytetarë kanë filluar të grumbullohen te Biblioteka Kombëtare për të shkruar deri te zyra e BE-së, në shenjë pakënaqësie për mos liberalizimin e vizave për qytetarët e Kosovës.

Në këtë protestë në të cilën po merr pjesë edhe deputeti i AKR-ës Labinot Tahiri, numri i pjesëmarrësve duket mjaft simbolik.

Image

Kjo është hera e dytë që studentët protestojnë për kërkim të liberalizimit të vizave për qytetarët e Kosovës.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*