Vidhet xhamia në Viti, hajnat marrin rreth 3 mijë euro

Spread the love

Një vjedhje është kryer në xhaminë e qytetit të Vitisë në natën e së enjtes.

Persona të panjohur kanë hyrë brenda xhamisë dhe kanë thyer dyert e këshillit të bashkësisë islame në objekin e xhamisë.

Hajnat kanë arritur të marrin rreth 3 mijë euro, transmeton Plus Tv/

Rastin për Plus Tv e ka konfirmuar edhe Husamednin Hoxha, kryetar i Këshillitë të Bashkësisë Islame të Vitisë.

Ai tha se Xhemati kur kanë shkuar dje për ta falur namazin e sabahut, kanë vërejtur se aty gjatë natës kishte hajna.

Rasti menjëherë është paraqitur te Policia e Kosovës e cila me njësitet e saja përkatëse ka dalë në vendin e ngjarjes.

Aktualisht nuk ka persona të dyshuar, transmeton Plus Tv.

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*