Dy trajnerët që mund ta zëvendësojnë Gattuson në Milan

Spread the love

Dy trajnerët që mund ta zëvendësojnë Gattuson në Milan

Dy trajnerët që mund ta zëvendësojnë Gattuson në Milan

Gennaro Gattuso me shumë mundësi do të shkarkohet nga drejtuesit e Milanit në rast se nuk merr fitore bindëse ndaj Spalit të shtunën mbrëma në kuadër të xhiros së 19-të në Serie A.

Ish-trajneri legjendar i Arsenalit, Arsene Wenger dhe Leonardo Jardim janë dy emrat që mund ta zëvendësojnë Gattuson, transmeton Gazeta Express.

Wenger është ende i pa punë që prej se u largua nga Arsenali gjatë verës, po ashtu edhe Jardim prej se u shkarkua nga Monaco në fillim të këtij stinori.

Gattuso mori drejtimin e Milanit prej nëntorit të vitit 2017, mirëpo në kohën e fundit skuadra e tij nuk po kalon formën më të mirë, pasi nuk ka arritur fitore në pesë ndeshjet e fundit dhe është eliminuar nga gara e Evropa Ligës. /Gazeta Express/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*