Kosova la pa fjalë të gjithë, këtë ngritje se ka pritur askush në FIFA

Spread the love

Kosova la pa fjalë të gjithë, këtë ngritje se ka pritur askush në FIFA

NGA: K. GOCA MË: 20 DHJETOR 2018

Pak kush ka pritur një ngritje aq të hovshme të kombëtares së Kosovës, në renditjen e përgjithshme të asociacionit më të lartë të futbollit botëror, FIFA.

Kosova është në vendin e 131-të me 1113  dhe ka lënë pas vete 80 kombëtare tjera pas vete, që ka vitet e vite që luajnë në garat e ndryshme ndërkombëtare.

Sot FIFA ka publikuar listën përfundimtare për vitin 2018.

Kosova është në gjysmëfinalen e play-off-it të Ligës së Kombeve, e cila kërkon një vend direkt në Kampionatin Evropian. Ata fillimisht takohen me Maqedoninë dhe nëse kualifikohen në finale i pret Bjellorusia ose Gjeorgjia.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*