Plaku 70 vjeç martohet me 15-vjeçaren, ky rast po trondit internetin

Spread the love

Plaku 70 vjeç martohet me 15-vjeçaren, ky rast po trondit internetin

Një 70-vjeçar nigerian me emrin Yakubu Chanji u martua të hënën me një vajzë 15-vjeçare dhe fotot e dasmës kanë shkaktuar zemërim mes përdoruesve të mediave sociale, njoftoi burimi lokal i lajmeve Igbere TV.

Të afërmit dhe miqtë e njeriut, të njohur gjithashtu si Nafsi-Nafsi, morën pjesë në dasmë në qytetin Lapai. Një netizen me emrin Hamisu Danladi botoi një seri fotografish të martën me komentin: “Nuk është një fotografi e një gjyshi dhe mbesa e tij, është një çift i sapo martuar!”

Sipas gazetës, ky njeri është një filantrop që i kontribuoi shumë komunitetit në zonën Kwangila të qytetit Minna, veçanërisht në ndërtimin e një xhamie lokale. Përveç kësaj, ai është i njohur të ketë martuar të paktën 12 herë. Sipas një burimi i cili foli në kushte anonimiteti, Yakubu Chanji jeton gjithmonë me katër gra në shtëpinë e tij dhe nëse ai divorcohet ose njëri prej tyre vdes, ai menjëherë kërkon një tjetër zëvendësim.

Martesa e detyruar ka lëshuar polemika midis përdoruesve të internetit. “Kush do të shpëtojë Nigerin nga kjo papërgjegjshmëri?”, ka shkruar njeriu që postoi fotot që bën bujë pastaj, transmeton Plus Tv.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*