Juventusi i ofron kontratë Mandzukicit

Spread the love

Juventusi i ofron kontratë Mandzukicit

Juventusi do t’i ofrojë kontratë të re sulmuesit kroat Mario Mandzukic.

Mandzukic shënoi mbrëmë golin e fitores dhe të vetmin në ndeshjen ndaj Interit, që ishte goli i tij i tetë në këtë stinor, transmeton Gazeta Express.

Kontrata aktuale e sulmuesit përfundon në vitin 2020, dhe Juventusi dëshiron që ta vazhdojë edhe për dy ose tre vite.

Mirëpo paga e 32-vjeçarit do të zvogëlohet nga 3.5 milionë euro në 3 milionë. /Gazeta Express/

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*