Apostolova në takim të mbyllur me deputetët serbë “të ngujuar” në Kuvend

Spread the love

Apostolova në takim të mbyllur me deputetët serbë “të ngujuar” në Kuvend

Apostolova në takim të mbyllur me deputetët serbë “të ngujuar” në Kuvend

Shefja e zyrës së BE-së Natalya Apostolova po qëndron në zyrën ku prej dje po qëndrojnë deputetët e Listës Serbe.

Apostolova ka hyrë në zyrë dhe mediat nuk janë lejuar të kenë qasje.

Këta deputetë e kanë kaluar natën në hapësirat e Kuvendit që nga mbrëmë dhe janë duke pritur që të takohen më komisionarin evropian për Zgjerim, Johannes Hahn i cili sot do të qëndrojë për vizitë në Kosovë.

Kjo protestë ka ardhur pas vendosjes së taksës prej 100 për ndaj produkteve serbe./GazetaExpress/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*