vanoviq i dërgon selam Haradinajt: Po sillesh si sulltan

Spread the love
Ivanoviq i dërgon selam Haradinajt: Po sillesh si sulltan

Ivanoviq i dërgon selam Haradinajt: Po sillesh si sulltan

Në protestën e mbajtur nga serbët në veri të Mitrovicës ka folur edhe Milan Ivanoviq, që i ka dërguar edhe një mesazh kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt

Drejtori i Qendrës së për Shëndetësi në Mitrovicën e Veriut, Milan Ivanoviq ka thënë se i pari i Qeverisë së Kosovës po sillet si sulltan. E kjo sipas tij, është duke rrezikuar jetesën e serbëve të Kosovës.

“Ramush Haradinaj po sillet si sulltan. Po na vendos kushte të cilat po na rrezikojnë jetesën tonë”, ka thënë Ivanoviq.

Në veri të Mitrovicës është duke u mbajtur protestë për të kundërshtuar taksën prej 100% të vendosur ndaj produkteve serbe dhe boshnjake.

Ndryshe, sot u konfirmuan dorëheqjet e kryetarëve të Leposaviqit, Mitrovicës Veriore, Leposaviqit, Zubit Potokut dhë  Zveqanit.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*