Të shtëna në ajër në Vërban të Vitisë, s’ka të lënduar

Spread the love

Të shtëna në ajër me armë me gaz ka pas gjatë ditës së djeshme kur po shënohej Festa e Flamurit, 28 Nëntori. Policia bën me dije se në fshatin Vërban të Vitisë derisa po festonte në një lokal një burrë ka shtënë në ajër me armë me gaz. Nuk raportohet për persona të lënduar. 

I dyshuari mashkull shqiptar është arrestuar ndërkohë patrulla policore në vendin e ngjarjes ka konfiskuar armën si dhe pesë gëzhoja kalibër i panjohur.

I dyshuari pas arrestimit dhe intervistimit me vendimin e prokurorit, lirohet.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*