Jep dorëheqje kryetari i Mitrovicës veriore, Goran Rakiq

Spread the love

Shefi i Listës Srpska, me urdhër të Beogradit, ka dhënë dorëheqje nga posti i kryetarit të Komunës së Mitrovicës Veriore.

Kjo është bërë e ditur përmes një konference të mbajtur në Kuvendit Komunal, ku të pranishëm ishin edhe asamblistët serbë.

 

 

“Dorëheqja ime vije pas vendosjes së taksës, kërcënimi i jetëve të serbëve si dhe arrestimet e pajustifikueshme të qytetarëve tanë”, është shprehur Rakiq.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*