Skifteraj, Policia kryen kontrolle për armë në një shtëpi, gjeti diçka tjetër

Spread the love

Foto ilustrim

Policia e Kosovës ka zhvilluar dje kontrolle në një shtëpi tek një i dyshuar nën dyshimin se i njëjti posedon armë.

Aty ka gjetur marihuanë.

“Fsh. Skifteraj, Viti 11.05.2022-14:10-14:40. Me urdhër verbal të gjykatësit të procedurës paraprake nga gjykata, është bërë kontrolli i shtëpisë së të dyshuarit mashkull kosovar nën dyshimin se i njëjti posedon armë. Gjatë bastisjes në dhomën e të dyshuarit është gjetur 0.3 gr. substancë e dyshuar narkotike e llojit marihuanë”, thuhet në rapor.

I dyshuari është arrestuar dhe me vendim të prokurorit lirohet në procedurë të rregullt.Plus Tv.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*