​Konjufca për aplikimin e Kosovës në KE: Është bërë gjithçka për sigurimin e votave

Spread the love

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, nuk ka konfirmuar aplikimin e sotëm të Kosovës në Këshillin e Evropës.

Ai nuk pranoi të jap data për dorëzimin e aplikacionit për anëtarësim, por tha se të njëjtën do ta bëjnë kur të jenë gati dhe se është bërë gjithçka çka është e mundshme për sigurimin e votave.

Këto komente Konjufca i bëri pas homazheve tek varri i heroit Agron Rrahmani./kp/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*