Detaje nga vrasja e 32-vjeçares nga Kosova në Zvicër, flasin banorët e tronditur

Spread the love

FOTO GALERISfondi është ende i paqartë. Hetimi po vazhdonBanorët vendas janë të tronditur

Vrasje në Rapperswil-Jona SG! Herët në mëngjesin e së shtunës në orën 03.20, një shqiptar (35-vjeçar), nga Kosova, ka raportuar në qendrën e thirrjeve të urgjencës kantonale të St. Gallen në Zvicër se sapo kishte lënduar rëndë gruan e tij. 

Patrulla e policisë ka gjetur dhe ka arrestuar burrin, raporton Blick.ch, përcjell Bota sot.

Gruaja (35-vjeçare), u gjet e vdekur kur policia mbërriti në vendin e ngjarjes.ImageBurri i saj 35-vjeçar u arrestua. Ai u denoncua vetë në polici.FOTO GALERI

Ecurinë e saktë të ngjarjes dhe motivin po e sqaron policia e kantonit St. Gallen, nën drejtimin e prokurorisë publike të kantonit.

Në momentin e krimit në banesë ndodheshin edhe tre fëmijë, që jetonin në të njëjtën familje.ImageNjë 32-vjeçare nga Kosova ka mbetur e vrarë.FOTO GALERI

Banorët vendas janë të tronditur

Mbetet objekt i sqarimeve, nëse fëmijët (të moshës një e gjysmë dhe 15 vjeç) kanë vënë re diçka nga krimi. Fëmijët nuk kanë pësuar lëndime dhe po përkujdeseshin nga familjarët, përcjell Bota sot.

Ndërkohë, banorët e ndërtesës ku ndodhi krimi janë të shokuar. “Këtu jetojnë kaq shumë familje me fëmijë. Nuk do ta kisha menduar kurrë që diçka e tillë mund të ndodhte këtu”, thotë një banore. “Është një tronditje e vërtetë për të gjithë ne”, shton ajo.ImageVrasja ka ndodhur në Kniestrasse në Rapperswil SG.FOTO GALERI

Asnjë armë zjarri në lojë

Policia nuk ka dhënë asnjë informacion për armën e përdorur. Një armë zjarri nuk ishte e përfshirë, tha një zëdhënës i policisë kur u pyet nga Keystone-SDA.

Në vendin e ngjarjes janë patrulla dhe specialistë të policisë së kantonit, shërbimi i shpëtimit me mjekun e urgjencës, instituti i mjekësisë ligjore dhe prokuroria publike e kantonit St. Gallen./Botasot

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*