E dhimbshme: Burrit ukrainas i vritet e tërë familja nga forcat ruse – përfshirë nipërit

Spread the love
news image

Ministria e Punëve të Jashtme të Ukrainës ka publikuar fotografi dhe informacione në profilin e saj në Tëitter për një burrë që, siç pretendojnë, ka humbur të gjithë familjen në sulmin rus.

“Ky burrë dhe familja e tij u larguan nga Kievi për të qenë të sigurt. Por në fshatin Marhalivka, ku ata ikën, një raketë goditi shtëpinë ku ai ishte me 11 anëtarë të familjes. Aty ishin nipërit, nipërit, gruaja, vajza, motra. .”, shkruan Ministria e Ukrainës në postim.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*