Kosova i vendosë sanksione Rusisë

Spread the love

Qeveria e Kosovës ka vendosur sanksione ndaj Rusisë, pas invazionit në Ukrainë.

Kështu u mor vendim gjatë mbledhjes së Qeverisë së Kosovës.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti tha se nuk është kjo hera e parë që Kosova i vë sanksione Rusisë.

Kurti theksoi se kanë vendosur që të miratojnë një pako sanksionesh, në bashkërendim me botën e lirë dhe paqedashëse/Telegrafi/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*