Sërish shifra të larta me COVID-19, 6 të vdekur dhe 3,917 raste të reja

Spread the love
Mund të jetë një imazh i teksti që thotë "COVID19 BASHKE IA DALIM! Të vaksinuar brenda 24 orève 4.623 REPUBLIKA KOSOVES MINISTRIAESHENDETESISE Të vaksinuar me njẽ dozë Doza t administruara nẽ total 892.148 PERDITÄSIMI FUNDIT 27 JANAR, 2022 1.764.421 Të vaksinuar me dy doza Testime brenda 24 orève 803.638 Doza tẽ treta/përforcuese 15.268 68.526 Raste pozitive Vdekje 3.917 Pozitiviteti rasteve 6 Të shëruar 25.65% 617 Raste aktive 28.751"

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 15.268 testime, 3.917 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk janë shënuar 6 raste të vdekjes.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*