Protestojnë gratë në Skenderaj, dënohet vrasja e Lirije Qerimajt

Spread the love

Ka nisur protesta paqësore në sheshin “Adem Jashari”, në Skenderaj, ku po protestohet kundër dhunës dhe vrasjes së grave.

Gratë protestuese po dënojnë vrasjen e Lirije Qerimajt në Llaushë, e cila u vra nga bashkëshorti i saj.

Protesta është organizuar nga Organizata jo qeveritare  “Gratë Intelektuale të Drenicës”,  transmeton Telegrafi.

Gratë protestuese janë duke bartur pankarta me mbishkrime “Vrasja nuk është virtyt i trimërisë por forma më e ulët e ligështisë”, “Nëse nuk di të duash mos merr jetë”, “Një nënë nuk ka 7 jetë por do ta jepte edhe të vetmen që ka për fëmijët e saj”.

Lirije Qerimaj u vra para dy ditësh nga bashkëshorti i saj në Llaushë të Skenderajt, ajo u vra me armë zjarri.

Vrasja e saj ka nxitur reagime të shumta. /Telegrafi/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*