POLICIA JEP DETAJE PËR ZJARRIN NË PALLATIN E RINISË

Spread the love

Policia njofton se sot në orën 09:20 ka pranuar një informacion për një zjarr në Pallatin e Rinisë në Prishtinë, pasi dyshohet se aty u dogjën disa kabllo elektrike.

Sipas informacioneve të para nga vendi i ngjarjes, policia konfirmon për Express lëndimin e një personi.

“Në vendin e ngjarjes kane dalë njësitet policore, zjarrfikeësit dhe ekipi i urgjences. Sipas informatave te deritashme, një person raportohet të ketë pranuar tretman mjekësor”, tha policia për Express.

Sipas policisë, lidhur me këtë situatë janë ndërmarrë veprimet e nevojshme dhe zjarri është lokalizuar.

Ndërsa zëdhënësi i KEDS-it, Viktor Buzhala, tha për Express se në vendin e ngjarjes ka dalë ekipi i KEDS dhe është konstatuar se kabllot nuk janë të kompanisë por janë kabllo të brendshme.

“Janë djegur disa kabllo të brendshme të tyre, ekipi e ka inspektu gjendjen. Janë disa kabllo elektrike që s’kanë të bëjnë me KEDS”,tha Buzhala .

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*