103 raste pozitive me COVID-19, dhe 95 të shëruar, analizohen 459 mostra

Spread the love

Në një konferencë për media të organizuar nga Ministria e Shëndetësisë janë dhënë edhe rezultatet e infektimeve me COVID-19 për datën 16 korrik.

Më datë 16 korrik 2020, janë shëruar 95 pacientë. Testime në përgjithësi janë kryer 459 mostra, prej  të cilave pozitive kanë rezultuar 103 raste.

derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve deri më sot është gjithsej 2.640 raste, kurse numri i rasteve aktive është 2.708.

Rastet pozitive janë nga:

Komun Prishtinë 28 raste,

Komun Podujevë 16 raste,

Komuna Ferizaj 12 raste,

Komun Mitrovicë 10 raste,

Komun Drenas 7 raste,

Komun Prizren 6 raste,

Komun Gjilan 5 raste,

komuna Vushtrri 5 raste,

KomunFushë Kosovë 5 raste,

komuna Shtime 4 raste,

Komuna Suharekë 3 raste dhe me nga 1 rast komunat: Kaçanik dhe Skenderaj.

Derisa numri total i vdekjeve ka shkuar në 124, gjë që tregon se vetëm në datën 16 korrik kanë ndërruar jetë 6 persona nga COVID-19./Express/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*