Një tjetër viktimë nga Covid 19, tre të vdekur sot në Kosovë

Spread the love

Në Mitrovicën e Veriut ka vdekur një i infektuar me Covid 19.

Drejori i Qendrës Shëndetësore në Veri të Mitrovicës, Zllatan Elek e ka konfirmuar lajmin për vdekjen e pacientes.

Ai tha  se dje është bërë një përpjekje për të transportuar tre persona, nga të cilët dy pacientë, të cilëve u duhej shumë mbështetje për oksigjen, u transportuan me sukses në Nish, ndërsa një grua e moshuar u kthye dhe humbi betejën me këtë sëmundje pasdite, raporton KO.

93 pacientë aktualisht janë duke u trajtuar në Qendrën Spitalore Klinike në veri të Mitrovicës.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*