REL: Thaçi në Vjenë, po e pret fluturimin për Prishtinë

Spread the love

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ende nuk ka folur për media qëkur u ngrit aktakuzë ndaj tij nga Specialja, të mërkurën.

Ai ishte rrugës për Washington kur aktakuza u publikua, për çka anuloi vizitën.

Radio Evropa e Lirë shkruan sot, se sipas burimeve të saj, Thaçi ndodhet në Vjenë dhe se po e pret fluturimin për Prishtinë.

Më herët është raportuar se Thaçi mund të kthehet edhe përmes linjës Vjenë – Tiranë.

Thaçi sot shkroi në Facebook se “Askush nuk mund ta rishkruajë historinë”, që është reagimi i tij i vetëm që nga e mërkura.

Thaçi: Askush nuk mund ta rishkruajë historinë

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi vazhdon të mos flasë për aktakuzën që Specialja ka ngritur ndaj tij, të mërkurën.

Dy reagimet e vetme të tij kanë ardhur përmes Facebookut. Dje, ndërroi fotografinë e murit në Facebook, duke e vënë emblemën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ndërkohë sot e ka edituar atë, duke ia vënë edhe përshkrimin: Askush nuk mund ta rishkruajë historinë.

Ndaj Thaçit, kreut të PDK-së, Kadri Veseli dhe disa të tjerëve, emrat e të cilëve nuk janë bërë të ditur, sipas aktakuzës, “pretendohet se janë penalisht përgjegjës për afërsisht 100 vrasje”.

Për shkak të aktakuzave, dështoi edhe takimi i 27 qershorit në Washington, ku ishte paraparë të ketë takim mes krerëve të Kosovës dhe Serbisë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*