Grenell konfirmon se anulohet takimi i 27 qershorit në Washington

Spread the love

Emisari i Trump për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, ka konfirmuar se takimi i 27 qershorit është anuluar.

Ai ka thënë se ka mirëkuptim për vendimin e Hotit dhe se do ta shqyrtojnë një datë tjetër për mbajtjen e takimit.

Emisari i Trump, ka thënë se sëshpejti do të caktohet data tjetër.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*