Vidhet vetura në mes të ditës në Kodrën e Trimave

Spread the love

Një veturë e tipit Volkswagen Jetta është vjedhur të mërkurën pasdite në lagjen “Kodra e Trimave” në Prishtinë.

Pamjet nga kamera e sigurisë tregojnë se si pronari i veturës ndalet për të hyrë në një lokal. Gjatë kohës sa pronari ishte brenda, një person tjetër shihet teksa ecën afër veturës dhe më pas hyn në të dhe niset.

Ai nxitohet pasi që nga lokali del pronari i veturës, siç shihet në pamjet e siguruara. Gjatë ikjes, vetura godet edhe një autobus në pjesën e pasme.

Pronari i veturës ka konfirmuar se rastin e ka paraqitur në Polici.

Policia, në anën tjetër, ka konfirmuar rastin teksa ka thënë se njësitet kompetente kanë dalë në lokacion e janë duke kryer hetimet lidhur me rastin.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*