5 raste të reja me Covid-19 në Kosovë, 3 të shëruar

Spread the love

IKSHPK ka konfirmuar se sot në Kosovë janë konfirmuar edhe 5 raste të reja me Covid-19 në Kosovë. Po ashtu, 3 persona janë shëruar.

Rastet pozitive janë raste kontakti nga: komuna e Fushë Kosovës 2 raste (sipas vendbanimit: 2 raste Fushë Kosovë), komuna e Vushtrrisë 1 rast (sipas vendbanimit:1 rast Oshlan), komuna e Prizrenit 1 rast (sipas vendbanimit:1 rast Tupec) dhe 1 rast me vendbanim në Prishtinë.

Deri më tani janë 1147 raste të konfirmuara në total. Ndërkohë 874 persona janë shëruar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*