Kadolli -Lajme të mira nga Vitia

Spread the love
Analyses of tourism and agriculture in Vitia Municipality to be ...

Ajo nëpërmjet rrjetit social facebook, ka njoftuar se sot janë shëruar 8 pacientë me Cov-19, dhe nesër ritestohet edhe rasti i fundit nga kjo komun.

Postimi i saj i plotë :

VAZHDOJNË LAJMET E MIRA PËR VITINË EDHE SOT NË LIDHJE ME COVID19

Sot janë ritestuar 9 rastet aktive që ishin në Viti, të gjitha kanë rezultuar NEGATIV.
Sot 8 të shëruar dhe numri i të shëruarve shkon në 52.
Nesër ritestohet edhe rasti i fundit në Viti.

Mbyllen vatrat e infeksionit në Pozheran, Ramjan dhe Smirë.

Nga sot nuk kemi asnjë rast të hospitalizuar.

Megjithatë, rreziku ende nuk ka kaluar, prandaj kërkoj nga qytetarët që të respektojnë ende rekomandimet e IKSHP-së dhe të mbajnë distancën sociale.

#GatiIaDolëm

Dr.Vjollca Kadolli-Halili
Drejtoreshë e QKMF-së në Viti

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*