SHËROHEN KATËR PERSONA ME KORONAVIRUS NË KOSOVË

Spread the love

Ministri i Shëndetësisë në detyrë, Arben Vitia ka njoftuar se katër pacientë janë shëruar nga koronavirusi në Kosovë.

Vitia ka falenderuar stafin e Klinikës Infektive, Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik dhe të gjithë infermierëve dhe mjekëve anëemabanë Kosovës për punën.

Arben Vitia

Katër pacientë të shëruar.

Pas përsëritjes së dytë të testimit, edhe katër pacientë konfirmohen zyrtarisht të shëruar nga COVID-19.

Faleminderit stafit të mrekullueshëm në Klinikën Infektive, Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik dhe të gjithë infermierëve dhe mjekëve anëemabanë Kosovës për punën e jashtëzakonshme.❤️👏…Shiko më shumë

3,9 mijë199319

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*