TRE TË VDEKUR NGA NJË AKSIDENT NË AUTOSTRADËN PRISHTINË – SHKUP

Spread the love
Image result for aksidentet rrugore

Tre persona kanë ndërruar jetë sot gjatë një aksidenti që ka ndodhur në Autostradën Prishtinë – Shkup, në afërsi  të Babushit.

Lajmin për Gazetën Insajderi e ka konfirmuar Luljeta Mehmeti nga Policia e Kosovës.

“Mund të konfirmojmë se sot rreth orës 19.00 ka ndodhur një aksident  trafiku në mes të 3 veturave në Autostradën Prishtinë – Shkup, në afërsi  të Babushit. Policia e Kosovës i është përgjigjur rastit menjëherë në koordinim me Prokurorin e Shtetit, Ekipet Mjekësore si dhe Kompanitë për Menaxhimin dhe Mirëmbajtjen e Autostradës”, tha ajo.

“Si pasoj e aksidentit ekipet mjekësore kanë konstatuar vdekjen e tre personave. Njësitë Policore dhe institucionet tjera janë ende në vendngjarje duke u marrë me rastin”, tha Mehmeti.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*