DY PERSONA INFEKTOHEN NGA KORONAVIRUSI NË KOSOVË

Spread the love

Dy persona infektohen nga koronavirusi në Kosovë

Dy persona kanë testuar pozitiv në rezultatet për koronavirus në Kosovë.

Lajmin e kanë bërë të ditur kryeministri Albin Kurti dhe ministri Arben Vitia në një konferencë të jashtëzakonshme për media.

Sipas ministrit Arben Vitia bëhet fjalë për një vajzë të moshës 20 vjeçare, shtetase e Italisë dhe një burrë të moshës 77  vjeçe, nga Komuna e Vitisë.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*