Vrasje në Pejë: Vritet Qerim Kelmendi dhe i digjet trupi

Spread the love

Vrasje në Pejë: Vritet Qerim Kelmendi dhe i digjet trupi

MË: 27 SHKURT 2020

Qerim Kelmendi

(E plotësuar) – Policia ka dhënë detaje për vrasjen në Pejë, ku është gjetur i vdekur një person brenda një veturë të djegur, përcjell Bota sot.

Njoftimi i Policisë: 

Me datën 27.02.2020 rreth orës 01:27, Policia e Kosovës Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë, është informuar se në fshatin Zahaq-Pejë, në një rrugë është duke u djegur një veturë.

Me të marrë informatën njësitet e Stacionit Policor në Pejë kanë shkuar në vendngjarje, ku vërejtur një veturë e cila ishte përfshirë tërësisht nga zjarri. Në vendin e ngjarjes kanë arritur njësitet e zjarrfikësve të cilët e kanë shuar në tërësi zjarrin.

Gjatë kohës derisa zjarrfikësit ishin duke lokalizuar zjarrin në brendësi të veturës është vërejtur një person (viktimë mashkull) trup i karbonizuar.

Vendit të ngjarjes i janë përgjigjur njësitet relevante të sektorit rajonal të hetimeve, njësiti K9, si dhe prokurori i shtetit dhe ekipi mjekësor, të cilët kanë konstatuar vdekjen e viktimës.

Gjatë shikimit të vendit të ngjarjes është konstatuar se vetura e djegur është e tipit VW Passat me targa vendore.

Sektori Rajonal i Hetimeve pranë Drejtorisë Rajonale të Policisë në Pejë, ne bashkëpunim të plotë me prokurorin e shtetit janë duke u marrë të gjitha veprimet hetimore për të sqaruar rrethanat e këtij rasti të cilësuar ‘vrasje’ dhe janë duke u bërë përpjekje maksimale për të identifikuar kryesin ose kryesit e mundshëm.

***

Në orët e mesnatës është vrarë Qerim Kelmendi.

Burimet kanë bërë të ditur se Kelmendi është vrarë mbrëmë në fshatin e tij rreth mesnatës.

Policia ende nuk e ka konfirmuar zyrtarisht, Insajderi merr vesh Kelmendi është ekzekutuar në rrethana ende të paqarta.

Qerim Kelmendi është vëllau i Ibrahim Kelmendit, ish-anëtarit të Lëvizjes Popullore të Kosovës.

Insajderi do t’iu mbajë të informuar për këtë rast.

Një vrasje e rëndë ka ndodhur në Pejë, ndërsa bëhet e ditur se trupi i pajetë i gjetur pas mesnate fillimisht është vrarë me armë zjarri pastaj është djegur.

Këtë e konfirmoi, Shkodran Nikçi nga Zyra e Prokurorisë në Pejë.

Trupi i pajetë është gjetur në Zahaq të Pejës.

“Prokurori kujdestar ka dalë në vendin e ngjarjes mbrëmë pas mesnate ku kanë hasur në një trup të pajetë, i cili është vrarë me armë zjarri dhe pastaj është djegur”, bën të ditur nga Prokuroria.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*