Thaçi në darkë me Palmerin, e shoqëron ambasadorja Çitaku

Spread the love

Presidenti Hashim Thaçi gjatë qëndrimit të tij në Uashington të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, njofton se e ka takuar të dërguarin e Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor.

Thaçi thotë se pati një darkë punë me Palmerin, me shefin e Këshillit të Atlantikut dhe me përfaqësues nga Senati e Kongresi.

“Në një darkë pune me të dërguarin e Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Mat Palmer, me shefin e Atlantic Council, Damon Ëilson, me përfaqësues nga Senati, Kongresi dhe nga institucionet qeveritare në Uashington biseduam për mundësitë e arritjes së një marrëveshjeje finale me Serbinë, e cila do të sjellë njohje reciproke dhe anëtarësim të Kosovës në Kombet e Bashkuara”, ka shkruar Thaçi, transmeton Gazeta Express.

Presidenti ka qenë i shoqëruar në këtë darkë me ambasadoren e Kosovës në Uashington, Vlora Çitakun.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*