Mafia që qante oj oj, fytyra e Kadri Veselit si e tigrit të plagosur, i zbehur dhe i tërbuar

Spread the love

Mafia që qante oj oj, fytyra e Kadri Veselit si e tigrit të plagosur, i zbehur dhe i tërbuar

NGA: KIMETE BERISHA MË: 3 SHKURT 2020

Kimete Berisha dhe Kadri Veseli

PDK-ja sot kanë kanë qenë komplet jashtë kontrollit. Fytyra e Kadri Veselit ka qenë si ajo e tigrit të plagosur. Sytë e shqyer, i zbehur dhe i tërbuar.

Ata pa përjashtim sot dukeshin si banorët në repartin e neuropsikiatrisë që kanë harru m’i pi kokrrat.
Çka kanë hjek ata n’ditë t’sotit, çka kanë vuajt ata, as s’ju vinte inat, as nuk kqyrshin me mbet n’mend.

U mërzitën aq shumë që e humbën pushtetin e vjetër, u mërzitën aq shumë sa që një deputetes së re (plotësisht e panjohur në profesionin e saj), për një çast iu terruan sytë dhe meqenëse s’merret me politikë, ia shojeguan partia se s’tu kanë terru sytë, mirë je ti, por sot është ‘ditë zie’ për Kosovën.

Ditë zi për krytë e PDK-së, ndoshta, por, jo për neve.

Ne pshtumë.

Drenicakt nuk e kanë zanat m’i vajtu as humbjet më të mëdha, po e kanë zanat me ru qetësinë, kurse sot partia ‘e tyre’ për çudi kanë vajtu pa pushu, marrja e Zotit, kadrisë i dilte zani i hollë prej pikëllimit, si kur t’ja shkel macës bishtin me çizmice.

S’kanë lënë budallallëk pa thënë.

Pse gjithë ky trishtim?

PDK sot fliste aq vrazhdtë, aq ultë, sepse kanë qenë të sigurtë se qeveria Kurti nuk ndodh kurrë.

Prandaj, heshtte kadri veseli, për të vepruar sot si ai ‘qeni’ që s’ka hëngër 40-të ditë, e mbas 40-të ditësh i ka hëngër 40-të përnjëherë.

S’kish më gazep se kur i sheh mafiozët e rryer kaq të thyer shpirtërisht…se edhe ata kishin ndjenja.

Në mesin e marrëzive të mafisë politike të PDK-së sot, më e thella dhe kreativja ka qenë ajo gjetja politike e Uran Ismajlit (gragjan), që tha:
‘Ky nuk është koalicion, kjo është martesë mes Kurtit dhe Mustafës’.

Ky pusi mendt veç te ‘ai seni’, mos
po do Zoti po i del ‘ilaç’ najherë.

S’ka më kadri veseli kryeparlamentar m’i thënë deputetes ‘ma hongsh’, se tash e njëjta deputete (për ironi të jetës), e udhëheq Drejtësinë.
Kurse kryeparlamentare është një zojë e rëndë.

P.S.
Ka Zot.
Votuesi e ndëshoi PDK-në dhe shihni sa shumë ju dhimbti, paramendo Ti kur t’i merr në dorë Zoti, çka ka me ju kovat ktyne, se Ai Zoti atje lart nuk fal.

Mirë-keq, koha juaj shkoi.

Tash është koha e Albin Kurtit, një Kryeministër i prajshëm, që di dhe që flet qetë 🙏

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*