Veseli: Mos të krijojmë kriza artificiale politike

Spread the love
Veseli mban konferencë për media pas konstituimit të Kuvendit

 

Kreu i PDK-së e ish-kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, është deklruar pas konstitutimit të Kuvendit, duke thënë se është mirë që kjo të hapë rrugë edhe për formimin e qeverisë.

Ai ka thënë se nuk duhet krijuar kriza artificiale.

“Për dy mandate kam qenë kryetar i Kuvendit. Shpresojmë që dita e sotme t’i hap rrugë edhe krijimit të institucioneve të reja, përkatësisht qeverisë së Kosovës”, ka thënë Veseli para gazetarëve.

“Jemi shtet i ri, jemi demokraci e re parlamentare, janë normale rrotacionet politike. Ajo që është kryesore nuk duhet t’i polarizojmë qytetarët në mes veti dhe nuk duhet të krijojmë kriza artificiale të cilat mund ta bëjnë situatën krizë sociale siç është marrja e pagave që nga shkurti, përkatësisht marsi i vitit të ardhshëm”, ka thënë më tej Veseli.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*