Thaçi në Thumane, tërmeti 5.6 shkallësh godet derisa ai flet me gazetarët

Spread the love

Një termet tjetër ka goditur Thumanën para pak minutash. Ndërkaq në momentin e lëkundjes së tokës, prezent ishte edhe presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi raporton Express

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka vizituar Thumanën, për t’u solidarizuar me familjarët e viktimave dhe të mbijetuarit e tërmeteve që kanë goditur Shqipërinë.

Derisa Thaçi po fliste, një tërmet tjetër ka goditur Thumanën, raporton Express. Tërmeti ishte me magnitudë 5.6 shkallë të rihterit.

Thaçi ka deklaruar se Kosova dhe Shqipëria janë bashkë në këto momente të rënda.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*