Prapë tërmet në Kosovë, ndodhi para 10 minutash

Spread the love

Prapë tërmet në Kosovë, ndodhi para 10 minutash

MË: 26 NËNTOR 2019

Foto ilustrim

Para pak minutave lëkundje të tokës janë ndier në Prishtinë duke shënuar kështu goditjen e 18’të të tërmeteve që goditën Shqipërinë e që disa prej tyre u ndien edhe në Kosovë. Por epiqendra e tërmetit sipas matjeve të para ishte në Bosnje me magnitudë 5.2.

Kjo ka ndodhur në orën 10;25.

Megjithëkëtë, Instituti i Gjeoshkencave, Energjisë, Ujit dhe Mjedisit nëpërmjet një deklaratë është shprehur se goditjet kryesore kanë kaluar, por duhet të qëndrojmë jashtë pasi pasgoditjet mund të shkaktojnë dëme.

Deri më tani nga goditjet e mbrëmshme në Shqipëri janë shkaktuar 11 viktima si dhe mbi 300 të lënduar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*