Prokuroria në konferencë për media, tregon se ka marrë rezultatet e ekspertizës së Deharit nga Zvicra

Spread the love

Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore në Prizren, Admir Shala ka njoftuar se ka arritur në Kosovë raporti përfundimtar i ekspertizës së rastit të Astrit Deharit, shkruan Gazeta Express.

“Sot kemi pranuar raportin përfundimtar të ekspertizës së rastit të Astrit Deharit nga Instituti në Lozanë të Zvicrës. Nuk e dijmë cka ka përmenda, sot është doërzuar në prokrurorinë e shtetit. Ne këtë do t’ia dorëzojmë prokurorit të rastit që do ta hap dhe do të dorëzohet për përkthim”, ka thënë Shala./Express/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*