Ëndrra e Milaim Rames

Spread the love
Fotografia e Sporti.info
Fotografia e Sporti.info

Ndoshta jeta ishte pak e padrejtë për Milaim Ramën, që nuk i dha mundësinë të vishte fanellën e shtetit të tij, Kosovës 🇽🇰

Por, në momentin e parë që i jepet mundësia, ai dhe familja e tij dëshmojnë dashurinë e madhe për vendin e tyre.

Sot vajza e Milaim Ramës, Alketa Rama, është pjesë e kategorive të reja të vashave të Përfaqësueses së Kosovës, për të përmbushur ëndrrën e parealizuar të babait të saj.

Kujtojm se Milaimi ishte futbollisti i parë shqiptar, qe luajti në kampionat Europian.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*