Mos i harroni çadrat, edhe sot bie shi

Spread the love

  • 10 Prill 2019

Mbi vendin tonë sot do të mbajë mot kryesisht i vranët dhe me reshje shiu.

Të enjten vranësirat do të shoqërohen edhe me rreze dielli dhe reshjet do ta zvogëlojnë dukshëm intensitetin e tyre, duke përfshirë vetëm disa territore të kufizuara.

Në fushat barike dhe termike do të ketë rritje të lehta. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 6-8 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 15-47 gradë celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe jugperëndimit, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*