Sot mot me shi

Spread the love

Vendi ynë vazhdon të mbetet nën ndikimin e masave të ajrit me presion të ulët atmosferik.

Kjo gjendje meteorologjike do të kushtëzoj mot me vranësira të dendura, të cilat do të shoqërohen me reshje shiu.


Këto reshje parashihet të përfshijnë gjithë territorin e vendit tonë, por intensiteti i tyre si gjithherë nuk do të jetë i njëjtë, për shkak të specifikave klimatike që ka vendi ynë.

Image result for moti sot

Do të ketë rënie të temperaturave maksimale. Sot temperaturat do të sillen nga 7 ato minimalet kurse maksimalja e ditës do të arrijë në 13 gradë.

Do të fryjë erë nga juglindja dhe verilindja me shpejtësi 1-8 m/s. /Telegrafi/

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*