Kosova sot zhvillon ndeshjen kualifikuese për ‘Euro 2020’ kundër Bullgarisë

Spread the love

Kosova sot zhvillon ndeshjen kualifikuese për ‘Euro 2020’ kundër Bullgarisë

Kosova sot do të zhvillojë ndeshjën e parë kualifikuese për ‘Euro 2020’ kundër Bullgarisë, transmeton Gazeta Metro.

Përzgjedhësi i përfaqësueses së Kosovës, Bernard Challendes është shprehur optimist për një rezultat të mirë kundër Bullgarisë, ndonëse e ka pranuar se përballë kanë një kundërshtar mjaft të fuqishëm.

Ai thotë se Bullgaria është kundërshtari më i fortë që Kosova ka përballur deri tani dhe nëse lojtarët e tij mendojnë një fitore të lehtë ndaj tyre kjo do të jetë një problem mjaft i madh.

Ndeshja Kosovë-Bullgari fillon nga ora 20:45, në stadiumin ‘Fadil Vokrri’./gazetametro.net

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*